بارگزاری

جامعه مراکز پذایرایی کیش

منطقه آزاد صنعتی تجاری و گردشگری

جزیره زیبای کیش، برج صدف، طبقه دوم، واحد 210
جامعه مراکز پذیرایی کیش
07644453355
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 15 - پنجشنبه 8 الی 13
info @ jmpkish.com
پشتیبانی آنلاین 24x7
جامعه مراکز پذیرایی کیش
شروع هفته نیروی انتظامی از 27 مهرماه
گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

نشســت خبری فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش با هدف اعلام ویژه برنامه های هفته نیروی انتظامی برگزار شد. ســرهنگ علی اصغر جمالی در این نشست خبری اعلام کرد که هفته ناجا در سال جاری به علت تقارن با ایام اربعین حسینی و رحلت پیامبر اکرم(ص)، از ۲۷ مهر تا دوم آبان و با شعار  ”با هم برای امنیت و ســلامت“ برگزار میشــود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش خلاصه ای از اقدامات نیروی انتظامی ویژه و دریابانی کیش طی شش ماه گذشته توسط فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش اعلام شد:

در ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۷۰۰ طرح پلیس و پاکسازی در مناطق جرم خیز جزیره اجرا شده و ۱۸۱ نفر سارق دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردیده اند. در این آمار به نسبت پارسال ۷ درصد کاهش سرقت و ۶ درصد افزایش کشف اموال سرقتی را داشته ایم .

آمار جرایم خطرناک از جمله قتل و شرارت و تجاوز به عنف و چاقوکشی در جزیره کیش نزدیک به صفر می‌باشد.

طی ۶ ماهه اول سال بیش از ۱۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف شده است ، در این بین ۲۴ قاچاقچی و ۷۹ نفر خرده فروش مواد دستگیر شدند و ۲۱۸ نفر معتاد جمع آوری و به مراکز قضایی و ترک اعتیاد معرفی شده اند .

آمار بالای ۵۰ هزار اعمال قانون در ۶ ماهه گذشته برای ۲۱هزار خودروی موجود و توقیف ۳۶۵خودرو در کیش را هشداری برای اهمیت فرهنگ ترافیکی در جزیره کیش است.

۱۳هزار خدمــت در حوزه هــای پلاک گذاری و ترخیــص خودرو و صــدور گواهی های مرتبط و برگزاری کلاسهای آموزشــی و صلاحیتهای ترافیکــی با برگــزاری ۴۲ کلاس بازآموزی برای رانندگان متخلف انجام شده است

انجام بیش از ۱۰ هزار خدمت برای صدور گذرنامه و تمدید و صدور مجوز کار و فعالیت و گذرنامه اتباع خارجی و صدور ویزای کار و تحصیل از دیگر اقدامات پلیس در ۶ ماهه نخست سال بوده است.

صدور مکانیزه صدور گذرنامه در کیش تنها با یک‌ بار حضور در دفاتر پلیس+۱۰ و بدون نیاز به حضور مجدد برای صدور و تمدید، برای اولین‌بار در کشور در جزیره کیش اجرا می‌شود.

در ۶ ماهه نخست سال ۳۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده که در مقایسه با ۶ ماهه نخست سال قبل ۷۵ درصد افزایش را نشان می دهد. البته مبدا و مقصد هیچکدام جزیره کیش نبوده است.

۲۱ هزار خدمت از جمله بازدید و صدور مجوز های هنری و صنفی و کارت تاکسی رانی و پلمپ و تذکرات و برخورد با صنوف متخلف و برگزاری ۴ دوره کلاس آموزشی بخشی از اقدمات پلیس اماکن کیش  بوده است.

۱۱ مکان ترافیکی پرخطر توسط پلیس راهور مشخص و به معاونت عمرانی سازمان جهت اصلاح هندسی شناسی و اعلام شده است که ۲ مورد اصلاح و مابقی در حال پیگیری است.

کاهش ۵۰ درصدی تصادف منجر به فوت در کیش و کاهش ۹ درصدی  کل تصادفات به نسبت پارسال

در این مدت پلیس دریابانی کیش بیش از ۱۰ هزار خدمت به صیادان و صاحبان قایق و لنج های صیادی و یا تفریحی داده است.

سرهنگ جمالی عملکرد پلیس فتا را قابل قبول توصیف کرد و گفت، کشف ۱۰۰ درصدی پرونده های جرائم سایبری توسط پلیس فتا از دیگر موفقیت های پلیس کیش است و افزایش روند آموزش های همگانی حوزه فضای مجازی باعث کاهش جرائم گردیده است.

طی ۶ ماهه گذشته ۳۰ هزار تلفن به پلیس ۱۱۰ شده که ۸ هزار مورد آن منجر به عملیات و اقدامی پلیس گردید و ۲۲ هزار مورد آن با مشاوره پلیسی حل و رفع شده است .

در ۶ ماهه گذشته ۲۴ هزار کیلو انواع ماهی قاچاق که بعضا غیر قانونی و غیر اصولی صید شده بودند کشف و ضبط و ۱۶ فروند لنج و قایق توقیف شدند در این بین بیش از ۴۱ هزار متر انواع تور غیر مجاز صیادی کشف و معدوم شده است.

در حوزه پلیس پیشگیری حدود ۲۰ هزار خدمت در دو کلانتری با آمار ۱۰۷خدمت روزانه، ۷۹۵ فقره مشاوره انتظامی که در ۵۲۰ مورد منتج به صلح شده است

 

سرهنگ جمالی برنامه های هفته ناجا را به شرح ذیل اعلام کرد :

۴۰ برنامه در جزیره کیش در طول هفته ناجا برگزار خواهد شد.

مراسم تجدید میثاق با شــهدای گمنام

در طول هفته ناجا ۱۲۰۰ دقیقه از ظرفیت رسانه‌های مختلف جزیره کیش و صداوسیما برای انعکاس اقدامات پلیس استفاده خواهیم کرد.

کارشناسان و روسای تخصصی پلیس در ۲۵ برنامه صداوسیما مرکز کیش شرکت خواهند کرد و به سوالات، انتقادات، مشکلات مردم و همچنین عملکرد پلیس پاسخ خواهند داد.

در هفته ناجا مراسم کلنگ زنی مجتمع آموزشی و تربیتی فرماندهی انتظامی کیش برگزار خواهد شد.

سرهنگ جمالی با اشاره به تلاش مسئولان برای مقابله با ویروس کرونا گفت: در هفته نیروی انتطامی بسته های بهداشتی با هدف فرهنگ‌سازی مقابله با ویروس کرونا انجام خواهد شد.

تجلیل از نیروهای نمونه و کارکنان برجسته با حضور امام جمعه کیش در هفته نیروی انتظامی

امحا مواد مخدر کشف شده ای که قابلیت استفاده برای ساخت دارو و … ندارند

طرح تخفیف تخصیص موتورهای شــارژی

ارتباط مستقیم فرماندهی ویــژه انتظامی و دریابانی کیش با مردم از طریق سامانه ۱۹۷ و در صورت اجازه پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری از عمده برنامه های هفته ناجا در جزیره کیش می باشد.

وی اصحاب رســانه را تاثیرگذار ترین قشر بر افکار عمومی در جامعه عنوان و تاکید کرد: پلیس برای پیشبرد ماموریتها و تامین آرامش و امنیت اجتماعــی، نیازمند همگام ســازی و جلب افکار عمومی است. جمالی رسانه ها را بازوی توانمند پلیس عنوان کرد سرهنگ جمالی در پایان گفت جهت تهیه تجهیزات پایش ترافیک شهری و تجهیزات مورد نیاز هوشمند سازی پلیس از جمله تجهیزات چهره نگاری در سال ۹۷ اقداماتی صورت گرفت و قول‌های از جناب مسئولین سازمان داده شده ولی تا به امروز اقدام عملی صورت نگرفته است .

 

ارسال نظر

جامعه مراکز پذیرایی کیش