بارگزاری

جامعه مراکز پذایرایی کیش

منطقه آزاد صنعتی تجاری و گردشگری

جزیره زیبای کیش، برج صدف، طبقه دوم، واحد 210
جامعه مراکز پذیرایی کیش
07644453355
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 15 - پنجشنبه 8 الی 13
info @ jmpkish.com
پشتیبانی آنلاین 24x7
جامعه مراکز پذیرایی کیش
جلسه ای با حضور دکتر آخوندی سرپرست محترم معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران جوامع در محل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش برگزار شد.
جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی کیش

جلسه ای در روز دوشنبه مورخه ۱۰ آذر ماه، در محل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با موضوع رسیدگی به مسائل مشکلات و چالشهای اجرایی در کیش و همچنین بررسی موضوع اصلاحیه جدید قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و لزوم توجه و مدیریت این مشکل با دعوت از جناب آقای دکتر اخوندی و با حضور آقایان ، ابراهیمی ، قریب ، حاتمی ، صفا ، کتابفروش ، سادات نجفی ، شیرازی منش ، رباطی ، صدوق ، صباغیان ، درسخوان ، اکباتانی و سرکار خانم خندانی در دفتر انجمن سرمایه‌گذاران برگزار شد . در ابتدای جلسه جناب آقای قریب ضمن خوشامدگویی به آقای  آخوندی نشست امروز را در ادامه جلسه چند روز قبل به میزبانی سازمان منطقه آزاد کیش تشکیل شده بود دانسته و از برگزاری جلسه امروز ابراز خوشنودی و خرسندی کردند . ایشان در ادامه از انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان به عنوان یک مشاور امین و با تجربه برای سازمان منطقه آزاد کیش یاد کردند و به ضرورت تعامل بیشتر انجمن سرمایه گذاران کیش و سازمان منطقه آزاد کیش تاکید دوباره داشتند .

بعد از صحبت های جناب آقای قریب جناب آقای کتابفروش مهمترین مسئله امروز کیش را در نگاه کلان پیشنهاد اصلاح جدید قانون چگونگی اداره مناطق آزاد اعلام کرده و بر ضرورت تشریک مساعی فوری و اقدام عاجل فعالین بخش خصوصی و همچنین دعوت از کارشناسان خبره و مجرب اقتصادی برای حضور در تیم حاضردر کمیسون اقتصادی مجلس برای دفاع از قانون فعلی تاکید کردند . ایشان همچنین رایزنی  و دعوت از نمایندگان مجلس را برای بازدید از جزیره  کیش و دیدن حقیقت جاری فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد بالاخص جزیره کیش را امری بسیار مهم دانستند . ایشان اظهار کردند : امروز دوشنبه با خبر شدیم که طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد  قرار بود در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح و در مورد آن تصمیم گیری شود تا به سرعت به صحن علنی مجلس  آورده شده و مصوب شود . تمام تلاش ما در بخش خصوصی این بوده که طرح این موضوع اگر ح…

در ادامه آقای درسخوان بیان داشتند سیستم درصد از فروش برای بعضی از مکان ها به خوبی قابل اجرا نیست و در واقع باید اعتراف کرد که هنوز فرهنگ تعامل مالی به این صورت بین اعضای محترم جامعه مراکز پذیرایی جا نیفتاده است . در کنار آن باید عرض کنم بیش از ۶۳ واحد صنفی عضو تشکل ما از مجموع ۴۰۰ و خورده عضو در دوران کرونا تعطیل شدند و بیم تعطیلی اعضای دیگری نیز می رود ؛ اما سازمان منطقه آزاد کیش کماکان اجاره‌بها را دریافت نموده و چک‌ها را نقد می‌کند . مورد بعدی نیز زمان بسیار کم قراردادهای منعقد شده بین برندگان مزایده و سازمان منطقه آزاد کیش است که می بایست حداقل ۳ تا ۵ سال باشد اما امروزه یک تا دو سال بیشتر نیست و از شما درخواست می کنم برای حل این موضوع  تدبیری  بیاندیشید . معضل بزرگ بعدی تشکل جامعه مراکز پذیرایی در جزیره کیش این است که اهلیت برنده مزایده شناسایی و مورد بررسی قرار نمی گیرد . پس چه بهتر که اشخاصی که بنای شرکت در مزایده  را دارند ؛ قبل از اجازه شرکت در مزایده این عزیزان ، اهلیت آنها توسط متولی بخش خصوصی و همچنین معاونت گردشگری سازمان به دقت بررسی شود . آخرین مشکل مهم اعضای محترم جامعه مراکز پذیرایی تامین مواد اولیه برای ارائه خدمات می باشد . به عنوان مثال امروز جزیره کیش روغن مصرفی آشپزخانه ها بسیار نایاب شده و تامین روغن مورد نیاز رستوران داران بسیار کار سخت و در بعضی مواقع نشدنی است و می بایست  سازمان منطقه آزاد کیش برای کمک به بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود کمک و یاری کند . مشکل گاز هم هنوز با وجود نامه حضرتعالی در تاریخ ۲۲ آبان امسال کماکان حل نشده است . ما چند ماه با برخی سرمایه‌گذاران جلسه گذاشتیم و در نهایت با یکی از متقاضیان خوشنام توزیع گاز در جزیره کیش تفاهمنامه ای امضا کردیم . این مجموعه نیز اعلام آمادگی کردند که حتی به صورت فوری ۱۰۰۰ کپسول را اصطلاح به صورت " سبدی " در جزیره کیش توزیع کنند تا زمین مورد نیاز از طرف سازمان به این مجموعه اختصاص داده شده و خدمت رسانی و گازرسانی به متقاضیان طبق روال گذشته بدون مشکل انجام شود .

جناب آقای آخوندی در جواب جناب آقای درسخوان با تایید تمام موارد مطروحه بیان داشتند در مورد تامین منابع و مواد اولیه منجمله گوشت و روغن حتماً کمک و یاری لازم انجام خواهد شد . در مورد اهلیت هم حق با شماست و این موضوع هم برای شما هم برای ما در سازمان منطقه آزاد کیش و تولید مسائل و مشکلات زیادی می کند . پس می بایست شناسایی هویت برنده مزایده حتما و قطعا باید در دستور کار قرار گیرد . در مورد مشکلات گاز هم با وجود این که ما مساعدت زیادی با مجموعه فعلی داشتیم ؛ اما این مشکل کماکان پابرجاست . مجموعه فعلی با وجود تمام کمک ها و مساعدت ها درخواست افزایش بها داشت ؛ ولی ما زیر بار نرفته ایم و همین هفته هم با یک مجموعه که متولی تولید انرژی خورشیدی است جلسه داریم و امیدواریم که نتیجه جلسه برای متقاضیان انرژی در جزیره کیش رضایت بخش باشد.

در پایان جلسه آقای دکتر آخوندی مهم ترین موضوع جلسه امشب را پیگیری موضوع اصلاح قانون مناطق ازاد دانسته و خاطرنشان کردند با فوریت و  از هر راهی که ممکن است می بایست جلوی مطرح شدن این اصلاح در کمیسیون اقتصادی مجلس گرفته شود تا زمان کافی برای تشکیل یک تیم حقوقی و مجرب و علمی برای دفاع از قانون فعلی زمان کافی در اختیار باشد . حرف ما این است که چون عملاً قانون فعلی چگونگی اداره مناطق آزاد اجرا نشده ؛ نمی‌توان برای اصلاح آن اقدام کرد . در پایان نیز عرض می کنم هر کدام از شما عزیزان سرمایه بسیار با ارزشی هستید و ما باید قدردان زحمات شما عزیزان در جزیره کیش باشیم . دیگر مناطق آزاد در ایران چنین تشکل ها و انجمن هایی ندارند و حتی نتوانستند به درستی به تشکل‌های بخش خصوصی خود سر و شکل دهند . بنده این جا اعلام می‌کنم ما نیز در کنار شما از قانون فعلی دفاع می کنیم و خدمتگزار شما فعالین محترم بخش خصوصی جزیره کیش هستیم.

ارسال نظر

جامعه مراکز پذیرایی کیش